Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice !

Rozpoczynamy nowy rok szkolny. W związku z trwającą pandemią COVID-19 rozpoczynamy go w sposób inny niż dotychczas, ponieważ obowiązują nas liczne ograniczenia.
Z uwagi na obecną sytuację proszę o zapoznanie się i zastosowanie do zasad obowiązujących
w przedszkolu, określonych w Procedurze bezpieczeństwa na terenie Samorządowego w Poniatowie
w okresie pandemii COVID-19, a wynikających z wytycznych przeciwepidemicznych
Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 2 lipca 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych/ w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
Zapraszamy do zakładki Covid-19.

Organizacja pracy przedszkola w okresie pandemii COVID-19.

1. Przedszkole jest czynne od 7.00 do 17.00. Dzieci można przyprowadzać w godzinach od 7.00 do 8.30.

2. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych.

3. Dzieci do placówki są przyprowadzane i odbierane przez osoby zdrowe.

4. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.

5. Wychowankowie odbierani będą przez pracowników przedszkola od rodziców/opiekunów prawnych w holu budynku przedszkola, przyjście proszę sygnalizować dzwonkiem. Kolejny rodzic/opiekun zobowiązany jest do utrzymywania odległości między innymi rodzicami/dziećmi wynoszącą min. 2 metry.

6. Dziecko nie może zabierać ze sobą do przedszkola żadnych przedmiotów lub zabawek.

7. Dzieci nie przynoszą również jedzenia, wody i innych napojów.

8. W przedszkolu dzieci nie muszą zakrywać ust i nosa (nie chodzą w maseczkach).

9. Wszystkie osoby dorosłe wchodzące do budynku obowiązkowo dezynfekują ręce /dzieci nie dezynfekują rąk oraz noszą maseczki.

10. Sale zostały przygotowane ściśle z wytycznymi sanitarno-higienicznymi.

11. Jeżeli pracownik przedszkola zaobserwuje u dziecka objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, odizoluje dziecko w odrębnym pomieszczeniu (izolatorium) i niezwłocznie powiadomi rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania dziecka z przedszkola.

12. Na placu zabaw dzieci będą przebywać w zależnośći od pogody.

13. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi do szatni w wyjątkowych sytuacjach (rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola pierwszy rok), przy rygorystycznym przestrzeganiu wszelkich środków ostrożności – osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk przed wejściem do przedszkola, 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi; (w szatni będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób, pozostali będą oczekiwać przed wejściem do budynku).

Opłaty za przedszkole:

Bezpłatna realizacja zadań opiekuńczo – wychowawczych w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywa się w godzinach od 9:00 do 14:00 .

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu wykraczający poza podstawę programową
wynosi za każdą rozpoczętą godzinę zajęć 1,14 zł.

Opłata za żywienie wynosi:

11 zł za trzy posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek)

Opłata naliczana jest przez panią Intendent.

Wpłaty za pobyt dziecka w przedszkolu należy dokonywać bezpośrednio na konto:
   Santander Bank nr 94 1090 2590 0000 0001  4691 9355

Wpłat należy dokonywać   do dnia 10  każdego miesiąca.
Za wpłaty dokonane w późniejszym terminie będą naliczane odsetki.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu:

1. Język angielski – mgr Anna Andrzejczyk

2. Warsztaty tematyczne prowadzone przez wychowawców grup

- Warsztaty przyrodnicze -mgr Anetta Majchrowska

- Warsztaty plastyczne - mgr Jolanta Piasta

- Warsztaty czytelnicze - Bogumiła Pęczkowska

3.  Projekty edukacyjne

- Czyściochowe przedszkole

- Europejskie Dni Dziedzictwa

- Działaj z Impetem

- Mały Miś w świecie wielkiej literatury

- Z darami natury świat nie jest ponury

-Ale Zielnik

4. Rytmika - grupa Żabki mgr - Anetta Majchrowska

grupa Pszczółki - mgr Bogumiła Pęczkowska

Zachęcamy do pobierania dokumentów:

Zgoda na wykorzystania  wizerunku dziecka

Deklaracja

Upoważnienie do odbiory dziecka

Wypełnione dokumenty należy przekazać nauczycielowi w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola.

Prosimy, aby każde dziecko przyniosło do przedszkola podpisane buciki na zmianę oraz  zapasowe ubranka na przebranie w podpisanym woreczku.

Kontakt z przedszkolem:
Tel. 44 6161213
e-mail: przedszkolewponiatowie@neostrada.pl

Dziękujemy bardzo za wyrozumiałość i wsparcie w tym trudnym dla nas Wszystkich czasie.