Standardy ochrony

Szanowni Państwo!

W naszym przedszkolu wprowadzono Standardy Ochrony Małoletnich, które opracowano w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom oraz eliminowania potencjalnych zagrożeń. Dokument znajduje się na stronie internetowej placówki oraz  jest  także dostępny dla wszystkich zainteresowanych  na tablicy ogłoszeń. Wersję graficzną dla dzieci umieszczono w widocznym miejscu w szatni.

Osoby z personelu przedszkola zostały przeszkolone w zakresie ochrony małoletnich przed krzywdzeniem,
w tym rozpoznawania oznak nadużyć, jak również podjęcia odpowiednich działań  w przypadku wystąpienia zagrożeń.

Treści Standarów Ochrony Małoletnich zostały przedstawione dzieciom
w zrozumiały dla nich sposób.

Zagadnienia opisane w Standardach Ochrony Małoletnich w Samorządowym Przedszkolu w Poniatowie:

1. Obszary Standardów Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem.
  2. Słowniczek terminów.
  3. Czynniki ryzyka i symptomy krzywdzenia dzieci- zasady rozpoznawania i reagowania.
  4. Zasady reagowania na przypadki podejrzenia, że małoletni doświadcza krzywdy.
  5. Zasady ochrony wizerunka dzieka i danych osobowych małoletnich.
  6. Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych
    w Przedszkolu.
  7. Monitoring stosowania Standardów Ochrony Małoletnich przed krzywdzeniem  w Przedszkolu.
  8. Przepisy ogłoszeń.

Zarządzenie  Wicedyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Uszczynie
   w sprawie wprowadzenia standardów ochrony małoletnich